13.12. 2020 godine sprovedena ulična akcija u cilju promocije rodne ravnopravnosti u Srbiji. Tokom akcije sugradjanima smo podelili promotivni materijal i razgovarali o tome na osnovu čega misle da su žene najčesce diskriminisane i da li bi unapedjenje lokalnih politika za zaposljavanje uticalo na kvalitet života u lokalnoj zajednici. Vecina smatra da su im prava ugrozena, ne zele javno da se eksponiraju i jedino mesto koje prepoznaju kao podrsku jeste inspekcija rada u koju nemaju poverenja. Kontakti na lifletma svako kazu da su korisni.
Jovana-„ Ne verujem u te akcije. Mislim da se nece smanjiti nasilje nad zenama i decom ulicnim akcijama ako ih tako zovete. Potrebno je mnogo vremena i reformi prvenstveno pravosudja kako bi se takvi problemi resili. Rečnik u lokalnim politikama me ne zanima. Suštinski mi nije od egzistencijalne važnosti“
Dragana – „ Kada kažemo Rodno ravnopravni to mi je neprihvatljivo i usiljeno. Nešto što zahteva i naredjuje. Radije koristim termine koji su priblizni medjusobnom razumevanju i poštovanju . Jednakost po svim osnovama. Jednakost koja podrazumeva a ne zahteva i ne naredjuje.
Vesna-„Nisam razmišljala o tome iskreno. Prva asocijacija na rodnu ravnopravnost mi je nasilje nad zenama i kucne obaveze koje po automatizmu iskljucuju muskarce kao radnu snagu jednog domacinstva.
Goran- „ Čuo sam da će 2021 godine naša opština raditi na Strategiji razvoja opštine pa smatram da su sve akcije pokrenute od strane organizacija civilnog drustva, neformalnih grupa i pojedinaca dobre . Nadam se da ce neko imati sluha za to što radite. Ne znam da li je u lokalnim politikama uveden rodno zasnovan rečnik iskreno nisam razmišljao o tome. Mislim da nije.“
Na konkursu za lokalne ulične akcije Fondacija Ana i Vlade Divac podrzala je pet lokalnih udruženja koje se realizuju u 5 odabranih opština u Srbiji medju kojima i #Forca Pozega